Aliya İzzet Begoviç Parkı Nerede?

Aliya İzzet Begoviç Parkı

Sosyal yaşamın “iş-ev” arasında kısır döngüye dönüştüğü, ruhsal ve bedensel dinlenmenin pek mümkün olmadığı günümüzde beton yapılardan ve yoğun trafik gürültüsünden sıyrılmak pek mümkün değil. Kentlerde yaşamanın en büyük problemi de bu stres çemberinde sıkışıp kalmak.  Doğayla aramıza koyduğumuz, her geçen gün büyüttüğümüz mesafeyi az da olsa kapatabileceğimiz ve tüm bu hengameden kurtulup nefes alabileceğimiz sosyal alanlar adeta çölde bulunan vaha niteliğindedir.

Aliya İzzet BEGOVİÇ Parkı
Aliya İzzet BEGOVİÇ Parkı

İhtiyaç duyduğumuz ve yaşam kalitemizi artıracak, ruhumuzu yeniden şarj edecek açık hava rekreasyon faaliyetlerine olan ilgi ile yapılan rekreasyonel faaliyetler tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün çeşitlenerek gelişmekte. Bunlardan bir tanesi de kentimize yeni kazandırılmış olan Aliya İzzet Begoviç parkıdır. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında ilk etabı açılan ve aşamalı olarak tamamlanan park kent sakinlerinin uğrak noktası olmuştur.

Aliya İzzet BEGOVİÇ Parkı
Aliya İzzet BEGOVİÇ Parkı

Aliya İzzet Begoviç Parkı Nerede

Kolay ulaşımının yanı sıra içerisinde bulunan aktiviteler ile 7 den 70’e herkesin keyifli zaman geçirebileceği bu alan yaklaşık 215 dönüm üzerine kuruludur. Parkın içerisinde Skate Park, Yapay Gölet, Bahçıvan Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, Japon Bahçesi, Çocuk Oyun Alanları, Su Parkı, Kent Ekranı, Tenis Kortu, Basketbol Sahası, Japon Kalesi, Dinlenme Alanları ve Yürüyüş Yolları bulunmaktadır.

erguvan Kafeterya
erguvan Kafeterya

Park içerisinde Akbel A.Ş. tarafından işletilen Erguvan Kafeterya ’da menüler yeme-içme adına oldukça zengin  donatılmış. Lezzetli ve ekonomik fiyatları ile hizmet veren otantik mekana ailenizi dostlarınızı veya misafirlerinizi gönül rahatlığı ile götürebilirsiniz.

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • chat
    Bir yorum ekle